• +90 364 221 66 66 - 444 35 07

HASTANE BÖLÜMLERİMİZ

Kardiyoloji

Kardiyoloji

Kardiyoloji ; kalp krizi, solunum ve dolaşım bozukluğu, felç, bacak ve ekstremite damarlarındaki tıkanıklıklar ve çarpıntı gibi ritim bozukluklarına bağlı rahatsızlıklardan ve ani ölümden hastaların korunmasını sağlamaktır.

Özellikle tansiyon, şeker hastalığı, sigara, şişmanlık, stres, ailede kalp ve felç damar tıkanıklığı öyküsü olması gibi riskli hastaların gerekli tetkikleri yaptırarak, Ölümcül hastalıklardan korunması gerekmektedir.

Özellikle belli riskleri olan hastalarda çarpıntı olması, pıhtı riskini artırdığından felç ve damar tıkanıklığı gibi ani rahatsızlıklar yapabilmektedir. Çarpıntının Önemli riskler taşıyıp taşımadığını belirlemek için kardiyolojide eko kardiyografi holter, efor testi ve diğer testler ile,riski belirlenip tedavisi kardiyoloji tarafından yapılmaktadır.

Ekokardiyografi cihazı ile solunum ve dolaşım bozukluğu'nun sebebi kolaylıkla belirlenip, tedavisi yapılabilmektedir (kalp yetersizliği, pulmoner emboli, akciğer rahatsızlıkları dolaşımı zorlaştıran sebeplerin ayırıcı tanısı yapılabilmektedir).
Ayrıca ekokardiyografi ile üst karın bölgesi ( epigastrik bölge), göğüs ağrısının kalp dışı sebepleri de( akciğer de su toplanması, safra taşı, karaciğer, aort hastalıkları gibi) ayırıcı tanısı yapılabilmektedir.

Hipertansiyon tedavisi 24 saatlik takibi, tansiyon holter cihazıyla sağlıklı bir şekilde yapılarak ayrıca ekokardiyografi cihazı ile kalbin durumu net bir şekilde görülerek hastanın tansiyonun zararlı etkilerinden korunmasına yardımcı olur.

ELİTPARK İLETİŞİM BÖLÜMÜ

İletişim Kurun